Web sitemize hoşgeldiniz.

Vodafone Bilinmeyen Numara Sorgulama Yapılması

19 Ağustos 2018

Diğer tüm büyük operatörlerde bulunan bir özellik olan bilinmeyen numara sorgulama Vodafone aboneleri için de önemli kazanımlar sağlamaktadır. Bu özellik Vodafone numaradan isim sorgulama şeklinde olabileceği gibi, isimden numara sorgulama şeklinde de olabilir. Her ikisinde de aynı şekilde diğer büyük operatörlerde de bulunan bir zorunluluk olan abonenin rehberde yer almak için onayının bulunma şartı Vodafone için de geçerlidir. Yani herhangi bir Vodafone abonesinin isim ya da telefon numarası sorgusunun yapılabilmesi için, abonenin telefon numarası ve isim bilgilerinin arama kayıtlarında gösterilebilmesi için onayının olması gerekmektedir.

Vodafone Bilinmeyen Numara Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Vodafone’un 11842 bilinmeyen numaralar servisi sadece Vodafone aboneleri için değil, diğer tüm cep telefonu operatör kullanıcıları için geçerli olan bir servistir. Türkiye’nin her yerinden Vodafone abonelerinin haricinde; Turkcell, Avea ve Türk Telekom kullanıcıları da 24 saat boyunca zaman sınırı olmaksızın 11842 bilinmeyen numaralar servisini arayarak rehberde kayıtlı olması şartıyla diledikleri Vodafone abonelerinin isim, soy isim, şehir ve telefon numarası bilgilerine ulaşabilmektedirler.

Mesaj Yoluyla Vodafone Bilinmeyen Numara Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Telefonla aramanın haricinde kısa mesaj yoluyla da Vodafone bilinmeyen numaralar servisine ulaşabilmek mümkündür. Bu işlem arama yoluyla olduğu gibi tüm oeratör aboneleri için değil, sadece Vodafone abonelerinin kullanabileceği bir özelliktir. Vodafone kullanıcılarının SMS yoluyla bilinmeyen numara sorgulama Vodafone yapabilmeleri için cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne girerek 7048’e kısa mesaj göndermeleri yeterli olacaktır. Bu işlem için;

  • Telefonun SMS gönderim bölümüne KIM yazılıp bir karakter boşluk bırakıldıktan ya da * tuşlaması yapıldıktan sonra 10 haneli Vodafone abone numarasının yazılıp (10 haneli olduğu için numaranın başında 0 bulunmamalıdır) 7048’e kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Sorgulama sonucu bir dakikadan daha kısa bir sürede kısa mesaj olarak gelecektir.
  • Yukarıda belirtildiği üzere Vodafone bilinmeyen numara sorgu sonucunun öğrenilebilmesi için Vodafone’a kayıtlı abonenin abonelik bilgilerinin dışarıya verilmesini kabul etmiş olması gerekmektedir.
  • 11842’yi arama ücreti dakika başına 1.25 TL olurken, 7048’e gönderilen kısa mesajlar da 2.49 TL ile ücretlendirilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ