Web sitemize hoşgeldiniz.

Ucuz ve Pahalı Sigara Tabakaları Arasındaki Farklar

Sigara tüm dünya üzerinde en çok tüketilen tütün ürünüdür. Özellikle de ülkemizde neredeyse yediden yetmişe sigara tüketiliyor. Ülkemizde bu kadar çok sigara tüketilmesi sebebi ile sigara aksesuarları da çok fazla satılıyor. Genelde sigaranın yakılması için özel çakmaklar, sigara için özel küllükler, sigaranın muhafazası için özel sigara tabakaları, sigaranın tütünü için tütün keseleri gibi aksesuarlar en çok satılan aksesuarlar arasında. Sigara aksesuarlarının kalitesi genelde fiyatıyla anlaşılır. Yani kısaca çok düşük fiyatlı sigara aksesuarları aslında en kalitesi olanlarındandır. Bu yüzden sigara aksesuarı alırken biraz daha ucuz olmayan aksesuarların alınması en doğru olanıdır. Çünkü sigara aksesuarları bir kez alındıktan sonra uzun süreli kullanım sağlar.

SİGARA TABAKASI NEDİR VE NE İŞE YARAR ?

Sigara tabakası en basit tanımı ile sigaralarınızın muhafazası için üretilmiş tütün aksesuarlarındandır. Sigara tabakaları genelde içi metal olarak kaplanmış kutulardır. Metal olmasının sebebi ise sigaralarınızı koyduğunuzda tütüne herhangi bir kokunun ya da başka etkenlerin geçmesini engellemesidir. Bu yüzen sigara tabakalarının içi genelde metal kaplanır. Keçe ya da kadife kaplamalı sigara tabakaları da bulunuyor. Ancak keçe ya da kadifeye tütün dökülürse eğer tütünler yapışırlar ve aynı zamanda kadife ya da keçe gibi kumaşlar kokuyu tutarlar. Bu yüzden tabaka seçimini metal kaplama olandan yana kullanmak en mantıklı olanıdır. Aynı zamanda dış kısmı tamamıyla kişisel zevke aittir. Yani dışı deri ya da başka bir kumaş kaplaması olan tabakaları seçmekte hiçbir sakınca yoktur.

SİGARA TABAKALARININ KALİTESİ NASIL ANLAŞILIR ?

Sigara tabakalarının kalitesi fiyatları ile doğru orantılı bir şekilde artar ya da azalır. Sigara tabakasında fiyat artışı ise kullanıldığı materyale göre artar. Yani çok ucuz sigara tabakalarında kullanılan materyaller kalitesizdir. Kalitesiz sigara tabakaları ise sigaralarınızı doğru şekilde muhafaza etmez ve içim sırasında keyif alamazsınız. Aynı zamanda sigara tabakası gibi aksesuarlar uzun süreli kullanım sağlayacağı için biraz daha yüksek fiyatlı sigara tabakası seçimi çok daha doğru olacaktır. Böylelikle kaliteli bir sigara tabakası seçmiş olursunuz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ