Web sitemize hoşgeldiniz.

Tütünleri Dış Ortamdan Korumak İçin Çare Tütün Kesesi

Tütün keseleri sayesinde tütün kullanan insanlar tütünlerini ilk gün aldıkları kalitede uzun süre boyunca koruyabilirler. Aksi takdirde normal bir poşet içinde ya da bir kap içinde tütününü korumak isteyen kişiler bunu başaramaz. Çünkü bu alanlarda tütün güneş ışığına toza maruz kalır. Nemsiz kalan tütün en sonunda kurur ve kaliteli yapısı bozulur. İşte bu yüzden tütün çantaları üretilmiştir. Özel yapısı gereği tütünü gün boyu nemli bir şekilde tutarak kurumasını ve kalitesinin düşmesini engeller. Bu sayede tütününüzü ilk gün sardıktan sonra aradan geçen bir ay sonrasında sarsanız dahi her iki seferde de aynı tadı almış olursunuz.

Tütün Kesesinin Görevi Nedir?

Tütün çantaları sayesinde tütünün kuruması ve buna bağlı olarak yapısının bozulması önlenir. Tütün yapısı gereği bozulmaya meyilli bir maddedir. Kuruyan tütün koku yapar ve daha da kötüsü kalitesini düşürür. Ancak tütün çantaları sayesinde tütüne güneş ışınlarının ve tozların temas etmesi engellenir. Aynı zamanda tütünün kurumasını da nemli iç yapısı sayesinde engeller. Bu sayede tütün ilk günkü kalitesinden hiçbir şey kaybetmez.

Tütün Kesesi Nasıl Üretiliyor?

Tütün çantalarının üretimi sanılanın aksine daha zor bir işlemdir. Öncelikle deri malzeme seçilir ve tütün çantasının boyutlarına göre deri kesilir. Ardından kalemle kesenin şekline göre işaretlenen yerler dikilir. Bu sayede kaba taslak kese oluşmaya başlar. Son olarak da kesenin ağız kısmı için fermuar ya da düğme yerleştirilir. Eğer yapılan tütün çantası deri baskılı ise kesildikten sonra deriler üzerine resim baskıları yapılır.

Tütün Kesesi Nereden Alınabiliyor?

Tütün kullanımı fazlalaştıkça insanlar tütünlerinin kalitesini korumak adına tütün kesesi çeşitlerini de kullanmaya başlıyor. Tütün kese modellerini tütün aksesuarlarının satışının yapıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. Aynı zamanda internette de e ticaret siteleri içinde bu ürünlerin farklı modelleri bulunuyor.

Tütün Kesesi Fiyatları Nasıldır?

Tütün çantaları model ve çeşit olarak çok fazla olduğu için geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Ancak piyasada 100 – 180 TL aralığına birinci sınıf deri malzemeden yapılmış yüksek kalite tütün çantası satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ