Web sitemize hoşgeldiniz.

Tütün Kesesi Kullanarak İlk Günkü Tütün Kalitesini Sağlayın

Tütün kesesi modelleri son zamanlarda ülkemizde çok sık kullanılmaya başlanmıştır. Tütün başlı başına korunması zor olan bir maddedir. Birinci sınıf bir tütün bile düzgün bir şekilde korunmadığı takdirde kısa bir süre içinde bozulur ve bundan dolayı da kalitesini kaybeder. Ancak tütünlerinizi saklamak ve koruyabilmek için tütün çantası kullanırsanız tütünlerin kurumasını engeller. Buna ek olarak tütüne dışarıda güneş ışınlarının ve toz parçacıklarının temas etmesini de engeller. Bu sayede tütün kalitesinden hiçbir şey kaybetmez.

Tütün kese modelleri çeşitli renk seçenekleri ile üretiliyor. Aynı zamanda deri tabaka üzerine resim ve logo baskıları da yapılmış bir çok model vardır. Bu modeller arasından kendi tarzınıza en uygununu seçerek tütünlerinizi şık tasarımlı bir kese ile koruyabilirsiniz.

Tütün Kesesi Nasıl Üretiliyor?

Tütün kese üretimi sırasında öncelikle birinci sınıf deri malzeme seçiliyor. Ardından da deri kesenin ebatlarına ve şekil tasarımına göre kesiliyor. Kesilen deri parçalarına eğer modelde resim baskısı varsa baskılar yapılıyor. Aynı şekilde kesilen parçalar modelin olduğu renge göre boyanıyor.

Sonra küçük deri parçalar makine ya da el işçiliği yardımıyla sık sık dikiliyor. Buradaki dikiş işlemi de kesenin tasarımına göre yapılıyor. En son olarak da kesenin ağız kısmına bir fermuar ya da düğme konularak üretim işlemi tamamlanıyor.

Tütün Kesesi Ne İşe Yarıyor?

Tütün keseleri genel itibariyle içine konulacak olan tütünleri korur. Tütünlerin ilk günkü kalitesini aynı seviyede uzun süre tutar. Kesenin içine güneş ışınları ya da havadaki toz partikülleri giremeyeceği için tütün zarar görmez. Aynı zamanda tütünün kuruması da deri tabakanın sürekli nemlenmesinden dolayı gerçekleşmez. Bu da tütünün kalitesinin düşmesini engeller.

Tütün çantası modelleri sayesinde tütününüz aradan ne kadar zaman geçerse geçsin kalitesinde en ufak bir değişim olmaz.

Tütün Kesesi Nereden Satın Alınır?

Tütün kese modelleri tütün aksesuarı satışı yapan dükkanlarda bolca bulunur. Bu dükkanlardan kendi beğeninize göre uygun bir kese satın alabilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden de bu keselerden alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ