Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara Sarma Kağıdı ile Sigara Nasıl Sarılır?

Sigara tüm dünyada en çok kullanılan tütün ürünlerinden biridir. Özellikle ülkemizde yediden yetmişe tüketimi sebebiyle en çok kullanılan tütün ürünü olmuştur. Ancak sigara her yıl çok yüksek miktarlarda zam aldığı için çoğu sigara kullanıcısı alternatif sigaraları tercih etmeye başladı. En çok tercih edilen sigara alternatifleri tütüncülerin sardıkları sarma sigaralar, elektronik sigaralar ve sigara sarma kağıdı ile elde sarılan sigaralar. Sarma sigaralar genelde tütüncüler tarafından daha kalitesiz tütünler ile sarılan sigaralardır. Markalı sigaraların neredeyse üçte bir fiyatına sarılan sigaralar en çok tercih edilen alternatif sigaralardandır. Ancak elde sigara sarma kağıdı ile sarıla sigaralar da bir o kadar tercih edilen alternatiflerdendir.

SİGARA SARMA KAĞIDI NEDİR VE SİGARA SARMA KAĞIDI İLE SİGARA NASIL SARILIR ?

Sigara sarma kağıdı elde tütün sarmak için kullanılır. Düz ve diğer kağıtlara göre çok daha ince bir kağıttır. Tütünlerin bir arada durmasını sağlar. Sigara sarma kağıdı ile sigara sarabilmek için öncelikle kişisel zevkinize göre bir tütün belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra ise sigara sarma filtresi almanız gerekiyor. Çünkü sigara sarma kağıdı filtre ile birlikte satılmaz. Kişisel zevkinize göre bir tütün aldıktan sonra sigara sarma kağıdına yerleştirmeniz gerekiyor. Ancak tütünü didiklemeli ve ince uzun bir şerit halinde sigara sarma kağıdına koymalısınız. Daha sonra ise sigara sarma kağıdının da şekil alması için tütünle beraber bir silindir gibi tam kapatmadan yuvarlamanız gerekiyor. Bu şekilde sigara sarma kağıdı hem şekil alır hem de sarmanız kolaylaşır. Sigara sarma kağıdı şekil aldıktan sonra uç kısma sigara sarma filtresinin yerleştirilmesi gerekiyor. Filtre de yerleştirildikten sonra son olarak sigara sarma kağıdı silindir gibi yuvarlanarak kapatılır. Kağıdın son kapanan kısmı ıslatılarak sıkıca yapıştırılır.

SİGARA SARMA KAĞIDI UCUZA BULUNABİLİR Mİ?

Sigara sarma kağıdı internet üzerinden oldukça ucuz fiyatlara bulunabilir. Ancak çok fazla ucuz sarma kağıtları tercih edilmemelidir. Çünkü ucuz sigara sarma kağıtları kolay yapışmaz ve içim sırasında kalitesiz yapısından dolayı keyif vermez.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ