Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara Sarma Filtresi Neye Göre Seçilir?

Sigara tüm dünyada ve özellikle ülkemizden en çok tüketilen tütün ürünü. Yediden yetmişe herkes sigara kullanıyor. Ancak sürekli olarak her yıl gelen sigara zammı sigara kullanıcılarının alternatif çözümleri kullanmasına sebep oluyor. Sigara zammının alternatif çözümü ise sarma sigara kullanmak. Sarma sigaralar markalı olan sigaraların neredeyse yarı fiyatı hatta üçte bir fiyatına satılıyor. Sarma sigaralar genel olarak daha kalitesi tütünlerin kullanılarak sarma makineleri ile sarılan tütün ürünleridir.  Sarma sigara satışının bu kadar fazla olmasının sebebi de tatları aşırı farklı olmayan daha ucuz tütünler ile sigara ihtiyacını karşılamak.

SARMA SİGARA NASIL SARILIR, DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR?

Sarma sigaralar genelde sarma sigara satılan tütüncülerde satılır. Aynı zamanda genelde tütüncüler sararlar. Çünkü sarıcılara sarım parası vermek istemezler. Bu yüzden bir kereliğine sigara sarma makinesi masrafına girerler. Sarma sigaralar sigara sarma makinesi ile sarılır. Sigara sarma makineleri tütün haznesi bulunun otomatik makinelerdir. Tütün haznesine tütün konulur. Devamında boş filtrenin takılması gereken filtre ucu kısmına boş filtreler sıra ile yerleştirilir. Devamında sarma sigara sarılmış olur. Sarımı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Tütüncülerin sarma sigaralar için sigara sarma makinesini tercih etmelerinin en büyük sebebi tütünden zarar ettirmemesidir. Çünkü sigara sarma makinesi her boş filtreye eşit miktarda tütün doldurur. Böylelikle tütüncü kullanacağı tütünü kolaylık belirleyip ona göre alışveriş yapar. Aynı zamanda sigara sarma makineleri her boş filtreye dengeli bir şekilde tütün doldurur. Her sarma sigarada karşılaşılan bir problem olan tütünün topaklanmış halde sarılmasıdır. Topaklanmış tütünün yanması zor olur ve sigardan düşer. Bu yüzden sigara sarma makinesi sarma sigara içimi için oldukça önemli bir makine.

SARMA SİGARADA GENELDE HANGİ FİLTRELER KULLANILIR?

Sarma sigarada genelde sarı ya da beyaz filtreler kullanılır. Ancak sarı ve beyaz filtrelerin fiyatları birbirinden farklıdır. Bu yüzden seçim genelde fiyata göre olur. Aynı zamanda da sarma sigara içenler için filtrenin dudak yakmaması ise bir başka filtre seçimini etkileyen kriterlerdendir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ