Web sitemize hoşgeldiniz.

Nargile Türk Kültüründe Oldukça Yer Edinmiş Tütün Kullanma Ürünüdür

11 Kasım 2017

Nargile aslen Fas’ta ortaya çıkmış olan zamanla dünyaya yayılan bir üründür. Türkiye’de de kullanımına rastlanan nargile genelde kafelerde kişilerin sipariş ettiği bir tütün ürünüdür. Ancak kişiler evlerinde de nargile satın alıp kullanabilir.

Nargile yoluyla tütün kullanımı normalde kişilere ağır gelebileceği için zamanla kişiler değişik nargile çeşitleri kullanımına başvurmuştur. Mango, limon, portakal, şeftali, nane, kavun, elma, karamel, yasemin, damla sakızı, böğürtlen, çilek, mandalina, kayısı, ananas gibi oldukça fazla aroma çeşidine sahiptir. Kişiler tütün kullanırken bu aromalardan yararlanabilir. Hatta pek çok aromanın karıştırılarak da kullanıldığına rastlanır.

Grinder çeşitleri de nargile, sarma sigara, bong kullanan kişilerin tercih ettiği bir üründür. Grinder tütün öğütücü bir ürün olmakla birlikte kaliteli hammaddeden yapılan alındığında uzun yıllar kullanılabilir. Çoğunlukla da alüminyumdan yapılır.

Bong Tütün Severlerin Tercih Ettiği Üründür

Bong çeşitleri cam, plastik, seramik olarak üç çeşide ayrılabilir. Genelde de cam bongların kullanımına daha fazla rastlanır. Çünkü cam bonglar temizliği kolay, tasarımları da daha hoş olan ürünlerdir. Kuru kafadan kalbe, sevilen dizi veya çizgi film karakterlerinden kitap karakterlerine kadar birçok tasarımla oluşturulabilir.

Plastik bonglarında kullanıldığına rastlanır. Ancak plastik bonglar daha çok acemi kişiler için oluşturulmuş ürünler olmaktadır. Çabuk deforme olabilecekleri için de profesyoneller kişiler için daha kısa süreli ürünlerdir.

Bongların temizliği mutlaka düzenli olarak yapılmalıdır. Karbonat, alkol ve su ile temizlikleri sağlanır. Suyun sıcak olması temizliğin sağlanması için önemlidir.

Pipe Kullanılırken Tütünün Zevkine Varmayı Sağlar

Pipe bir başka tütün kullanma aparatıdır. Hatta tütün kullanırken tütünü daha filtreli kullanmayı sağlar. Ağır ürünlerden hoşlanmayan kişiler için vazgeçilmez bir üründür. Pipe çeşitleri cam, metal veya ahşap olarak oluşturulabilir.

Nostaljik bir ürün olarak ahşap pipelere rastlamak mümkündür. Genelde ağaçlardan, el işçiliği ile yapıldığına rastlanır. El emeği olması sebebiyle de kişiler için özel bir anlamı bulunur. Yine de en çok camların daha sağlıklı ve kullanışlı olduğu yönünde bir durum söz konusudur. Tasarımında çeşitli desenler kullanılır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ