Web sitemize hoşgeldiniz.

Kilo Vermek İçin

Fazla kilolardan kurtulmaya karar vermeden önce ideal kilonuzu bilmeniz gerekir. Bu şekilde kaç kilo vereceğinizi hesaplayabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde hayata devam etmek istiyorsanız ideal kilonuzun altına düşmemeye dikkat etmelisiniz. Kilo vermek için kendinizi psikolojik olarak hazırlamalı ve bu konuda kararlı olmalısınız.

                Kilo vermek için yapılması gerekenler bu kadarla sınırlı kalmaz. İdeal kilonuzdan yaklaşık 5 – 10 kilogram fazlanız varsa; kendinize ve sağlığınıza dikkat etmek şartıyla acele etmeden gerekli egzersizler ile kilo verebilirsiniz. Burada önemli olan ayrıntı 10 kilodan fazlası olanlar için geçerlidir. 10 kilodan fazlası olan kişiler kilo vermek için diyet listesine ihtiyaç duyar ve bu işlemin mutlaka uzman bir diyetisyen kontrolü eşliğinde kalori hesaplaması ile yapılması gerekir.

Kilo vermeye çalışan inançlı kişiler bir takım dualardan yardım alır. Kilo vermek için duada Allah Allah sözlerinin söylenmesi ve bulunduğu fazla kilodan kurtulmaya niyet etmesi ile gerçekleşir. Ayrıca La ilahe illallah sözü hissederek söylenir ve sonuna Muhammedur Resullulah eklenir. Bunlar dışında su içerken içtiğiniz suya bir takım cümleler kurmanız gerekir. İçinizden gelen güzel cümleleri suya söyleyebilirsiniz ya da ‘ Sen beni sağlığıma kavuşturuyorsun. Bana enerji veriyorsun. Beni rahatsız etmiş ya da edecek birçok biyolojik etmeni engelliyorsun. Beni ideal olan kiloma indirmek için vücuduma gerekli olan tüm reaksiyonları sağlıyorsun. Benim için en iyi şey sensin. ’ diye su ile konuşmalısınız.

İdeal kiloya ulaşmak için diyet ve dualara yardım edecek olan etken tabiî ki spordur. Kilo vermek için spor yaparsanız kilolarınızdan kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Spor yapmaktan kaçınırsanız vücudunuz yağ ve su kaybedeceğinden cildinizde elastikiyet kaybı, sarkma ve çatlaklar oluşur. Spor yapma eğilimi içine girmek için de en büyük destekçiniz psikolojiniz olacaktır. Düzenli spor aktiviteleri kalp ritminizi düzenleyecek ve diyet unsuruna karşı daha dirençli bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Vücudunuzun daha estetik görünmesini sağlarken, kalori vermenize yardım edecek, moral ve ruhsal çöküntü problemlerinizi aşmanızda önemli düzeyde rol oynayacaktır.

Günde bir saat, en azından yarım saat yürüyüş ya da spor yapmalısınız. Sporla destekleyeceğiniz diyeti kendi başınıza uzman kontrolü olmadan yapmaya karar verdiyseniz, yediğiniz yiyeceklerin kalori hesabını yapmalısınız. Bir günde yatana kadar 1500 en fazla 1600 kalori alma hakkınız vardır. Bunun üzerine çıkarsanız kilo vermeniz zorlaşır. Sürekli kilo alan bayanların günde 2500 – 3000 kalori aldığı testlerle kanıtlanmıştır. Bu detayı göz önünde bulundurarak 1500 kaloriden az yemek yeme alışkanlığına kalkışıp sağlığınızı tehlikeye atmayınız. Daha güzel ve sağlıklı görünen bir vücut için çaba sarf etmek durumunda kalacağınızı unutmamanız gerekir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ