Web sitemize hoşgeldiniz.

Kaliteli Tütün Kesesi Nasıl Seçilir?

6 Ağustos 2017

Kaliteli tütün kesesi nasıl seçilir? Bu soru tütün saran herkesin en merak ettiği konulardan biridir. Evet, arkadaşlar şimdi size kaliteli tütün nasıl olur, kaliteli tütün kesesi nasıl seçilir, kaliteli tütün kesesini nasıl anlarız, bunları cevaplamaya çalışacağız. İlk önce kaliteli tütünü anlamanın iki yolu vardır. Bunlardan birincisi tütünü kullanarak yani içerek anlayabiliriz. Ülkemizde tütün üretiminde birinci sırada olan Adıyaman tütünü genellikle koyu sarı ya da kahverengi rengindedir. Fakat bu renkler tütünün kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Eğer ki tütün altın sarısı rengindeyse o tütün kesinlikle kalitesizdir ve kükürtlüdür. Kullandığımız tütün taşlaşmış veya odunsu olmamalıdır. Bunlara bakarak tütünün kalitesini öğrenebiliriz. Şimdi ise kaliteli tütün kesesi nasıl seçilir ona bakalım.

Kaliteli tütün kesesinde aranılan özellikler

  • Tütünlerin dökülmesini engeller
  • Kaliteli tütün kesesi üzerinde mutlaka iki adet düğme bulunmaktadır. Bu sayede tütünlerin dökülmesine engel olur.
  • Standart kâğıt kullananlar için kâğıdı tutmak amacıyla özel bölmelere ayrılmıştır.
  • Elde taşımaya veya çantada taşımaya uygun olan tütün keseleri farklı tasarımlarıyla dikkat çekmektedir.
  • Kaliteli tütün kesesi dokunduğun anda elinizde yumuşaklık hissini vermelidir. Eğer ki bu hissi alamıyorsanız tütün kesesi kaliteli değildir.

Yukarda saydığımız 5 özellikle kaliteli tütün kesesi nasıl anlaşılır bakarak dahi anlayabilirsiniz. Kaliteli tütün keseleri tütününüzün nemlenmesini engeller. Siz de tütününüzü korumak için kaliteli tütün kesesi alın. Şık ve birbirinden farklı tasarımlarla gözünüze hitap ederken en uygun fiyatlarla da cebinize uymaktadır. Kaliteli tütün kesesini anlayabilmek için dokunmanız yeterlidir. Dokunduğunuzda yumuşaklık ve pamuksu hissini alabiliyorsanız o kese kalitelidir. Kaliteli tütün keselerinde özellikle çakmak için tütünü sarmak için kullanılan kâğıt bölmesi bile yapılmıştır. Siz de yukarda söylediklerimizi uygularsanız kaliteli tütün kesesi nasıl olur anlamış olursunuz. Kaliteli tütün kesesi kullanın tütününüzü nemden uzak tutun ve canınız sigara çektiğinde tütün kesenizden çıkartın için. Kaliteli olmayan tütün keselerinde tütün için bölmeler, çakmak ve kâğıt için özel bölmeler yoktur. Tütününüzü güzel bit şekilde muhafaza etmek istiyorsanız siz de kaliteli tütün kesesi alın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ