Web sitemize hoşgeldiniz.

Kaliteli Sigara Sarma Filtresi Nasıl Anlaşılır?

Sigara tüm dünyada en çok tüketilen tütün ürünlerinden biridir. Aynı zamanda bir çok ülke de sigara üzerinden oldukça iyi paralar kazanmaktadır. Ancak ne yazık ki yediden yetmişe sigaranın içildiği ülkemizde sigara sürekli zamlandığı için bir çok alternatif çözüm üretildi. Bu alternatif çözüm genel olarak sarma sigara içimi yönünde. Sarma sigara tütüncülerin kendilerinin sardığı, markası olmayan ve tütün kalitesine göre fiyatı değişen bir çeşit sigara. Bu kadar çok tercih edilmesinin ve sigaranın alternatifi olmasının sebebi ise oldukça ucuz olması. Sarma sigaralar neredeyse markalı bir paket sigaranın yarısı hatta üçte bir fiyatına satılıyor. Sarımını ise genelde tütüncü tütün sarma makinesi ile ya da para karşılığı tütün saran kişiler ile birlikte sağlıyor.

SARMA SİGARA NASIL SARILIR?

Sigaranın başka bir alternatifi olan sarma sigara son zamanlarda oldukça satılıyor. Çok fazla satılmasının sebebi ise oldukça ucuz olması. Ancak bilmeyenler için nasıl sarma sigaranın sarıldığı tam bir merak konusu. Genelde tütüncülerin aldığı sarma makineleriyle kolay bir şekilde sarılıyor. Sarma makinelerinin bulunan tütün haznelerine tütün konuluyor. Daha sonra filtre kısmına boş filtreler takılarak sigara sarımı yapılıyor. Sarma sigara tütün makinesi ile sarıldığı zaman, boş filtrenin her yerine eşit miktarda tütün konuyor. Aynı zamanda da tütünde topaklanma olmuyor. Tütüncülerin makine ile sarma sigaraları sarmasının bir diğer sebebi ise tütünden zarar ettirmemesi. Her boş filtreye eşit ve dengeli bir şekilde doldurduğu için sarma makinesi tütünden zarar edilmesini engelliyor.

EN ÇOK HANGİ SARMA SİGARA FİLTRESİ KULLANILIYOR?

Sarma sigaralar genelde satılırken sarı filtreli ya da beyaz filtreli olarak satılıyor. Ancak sarma sigarada filtrenin kalitesini genelde için kişi anlıyor. Çünkü sarma sigara filtresi sarıldıktan sonra içilirken anlaşılıyor. Kalitenin anlaşılma aşaması ise sarma sigaranın sonuna yaklaştığınızda filtrenin dudak yakıp yakmadığı şeklinde oluyor. Eğer filtre dudak yakıyorsa kalitesizdir. Aynı zamanda filtrenin süngeri sarılı olduğu kâğıttan ayrılıyorsa da kalitesiz olduğu söylenebilir. Yani filtrenin kaliteli olup olmadığını sarma sigarayı içerek kolayca anlayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ