Web sitemize hoşgeldiniz.

İlluminati’nin Doğuşu ve Sır Perdesinin Ardındaki Gerçekler

25 Mayıs 2018

Tarih boyunca uygarlıkları ve insanlık tarihini farklı noktalara taşıyacak faaliyetlerde bulunan gizli veya açık faaliyet gösteren pek çok örgüt oluşmuştur. Ancak bunlardan yalnızca bir kaçı kalıcı olabilmiş, çok ses getirebilmiş ve büyük ekonomileri kontrolleri altına alarak toplumlara yön verebilmişlerdir. İlluminati yüz yıllar öncesinde kurulan ve varlığını günümüze kadar getirebilen, büyüklüğü ve faaliyetleri hakkında çok fazla komplo teorileri üretilen bir örgüt olmuştur. İlluminati’nin doğuşu ve sır perdesinin ardındaki gerçekler bu yazımızda ele alınarak mümkün olduğunda konulara aydınlık kazandırılmaya çalışılacaktır.

İlluminati’nin Kuruluşu

İlluminati’nin kuruluşu 1776 yılı olarak gösterilmektedir. Fransa’da kurulan örgüt dönemin önemli şahsiyetlerini bünyesinde bulundurmuştur. Aslında kuruluş dönemine bakıldığında son derece meşru faaliyetlerde bulunduğu gözlenmektedir. İnsanları bilginin ışığına davet eden, haklarını aramalarını hedefleyen bir anlayış benimsemiştir. Ancak örgütün bu faaliyetlerinin yanında çok farklı amaçları ve girişimleri olduğu da düşünülmektedir. Bunun temelinde ise:

  • Örgüt bünyesinde her sektörden ve statüden en zenginlerin ve saygın kişilerin yer alması
  • Bu vesileyle örgütün çok büyük bir ekonomik güce sahip olması ve kitleleri harekete geçirebilmesi
  • Devlet kanadındaki üyeleri ile ülke yönetimine doğrudan etki edebilecek potansiyeli barındırması

gibi unsurlar yatmaktadır. Aslında düşünüldüğünde bütün bunların düşünülmesi mantık dışı değildir. Çünkü İlluminati’nin gizli hedefleri ve faaliyetleri olan ve görünürdeki yaptıklarıyla bunu gizlemeye çalışan bir örgüt olması insanlık tarihi açısından ilk olmayacaktır. Yahudilerin Kabala geleneği, Masonik topluluklar, Tapınak Şövalyeleri gibi tarih boyunca varlığını sürdürmüş ve komplo teorilerine göre hala İlluminati bünyesinde varlığını sürdüren anlayış ve örgütler var olagelmiştir.

Örgütün Gerçek Amacı Nedir?

İlluminati örgütü günümüzde tam bir gizemdir. Hakkında bir çok iddia ortaya atılması da bundan ileri gelmektedir. “Yeni Dünya Düzeni” olarak lanse edilen görüşü günümüzde devlet adamları, sanatçılar ve önemli iş adamlarının ağzından sıklıkla duyuyoruz. İlluminati örgütünün görünürde gerçekleştirdiği iyi niyetli faaliyetler dışında yeni bir düzen inşa etme gayretinde olduğu düşünülmektedir. Bunu da Dünya’daki her ülkede sahip olduğu ekonomik ve politik güç ile inşa edeceği iddia edilir.

Bu örgütün her dönemde belirli ülkeleri güçlendirip süper güç ve örnek kültür haline getirdikleri ve yüzyıllar öncesinden planladıkları şeyleri harekete geçirdikleri de yine iddialar arasındadır. Bir dönemin süper gücü olan İngiltere vasıtasıyla Dünya’daki bütün zenginlikleri ele geçirdikleri ve ardından Amerika’ya bu gücü devrederek bu ülkeyi süper güç yaptıkları düşünülmektedir. Bugün bakıldığında Amerikan parası, kültürü ve askeri gücü dünyadaki herkes tarafından tanınmış ve benimsenmiş durumdadır. Yeni doğan çocuklar bu kültürün etkisinde yetişmekte ve buna özenmektedir. Komplo teorilerinde dile getirildiği gibi tüm bunların sistemli ve planlı yapıldığı iddiasının tamamen gerçek dışı olduğunu söyleyip meseleyi kestirip atmak mantıklı olmayacaktır. Bu doğrultuda örgütün amaçlarını maddelememiz gerekirse:

  • İlluminati bütün kültür ve dinleri kökten sarsacak yeni bir düzeni inşa etmeye çalışmaktadır.
  • Bu doğrultuda her ülkede kritik konumları ve ekonomik gücü elde ederek faaliyetlerini hızlandırmakta ve kendini güçlendirmektedir.
  • Televizyon ve internet aracılığıyla özellikle genç nesillere yönelik kültürel ve eğitimsel baskı uygulanmaktadır. Bu baskılar o kadar profesyonel gerçekleştirilmektedir ki insanlar tüm bu değişimi kendi arzularıyla gerçekleştirdiklerini zannederler.
  • Tüm bunları büyük bir ustalıkla gerçekleştirerek insanların karşı koymasını önleyecek tedbirler almaktadır. Hatta dünyadaki savaşları bile kontrol edebildikleri düşünülmektedir.

İlluminati Kadım Soylara Dayanıyor

İlluminati aslında tek bir örgütü ve belirli bir kimliği yansıtan bir örgüt değil. Bugünkü mensupları olduğu kişilerin soy ağaçları incelendiğinde geçmişteki ve kadim çağlardaki büyük ve önemli ailelere kadar uzanmaktadır. Araştırmacıların ve komplo teorilerinin iddialarına göre bugün Dünya’yı yöneten kişiler ve büyük ekonomilere sahip şirketlerin arkasında hep aynı aileler yer alıyor. Bu da çok kadim bir geleneğin devam ettirildiği anlamına geliyor. Başka bir deyişle İlluminati kadim çağalara ait bütün öğretileri ve amaçları içinde barındırıyor.

Bu konulara yönelen araştırmacılar İlluminati’nin kendi içinde bir aile olduğunu öne sürmektedirler. Bu aile dünyadaki bütün terörist eylemleri, aşırı hareketleri, para aklamaları, isyanları yönetmektedirler. İlluminati’nin doğuşu ve sır perdesinin ardındaki gerçekler aslında aile mensuplarının geçmişlerinde ve kim olduklarında gizlenmiş oluyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ