Web sitemize hoşgeldiniz.

Hürrem Sultan Makyajı

16 Mayıs 2018

Son zamanlarda dizilerin başkarakterleri bazen gerek makyajları gerek giyim tarzları ile ön plana çıkarlar. Bunlardan bir tanesi de Hürrem sultan’dır. Hürrem sultan makyajı çok moda olan bir makyaj olduğu için bizde size bu makyaj türü ile ilgili bilgi vermeye karar verdik.

Hürrem Sultan Makyajı Yapılışı

  • Pudra Kullanımı: Teninizin daha beyaz olmasını istiyorsanız ten renginizden 2 kat daha açık pudrayı yüzünüzün her bölgesine sürünüz. Böylelikle oldukça beyaz bir görüntü elde edeceksinizdir.
  • Gözler: Orta renkli kahverengi bir kalem ile göz kapağınızı küçük darbeler ile boyayın. Aynı kalemle aynı işlemi bu sefer gözaltına uygulayın. Kaş şekillendirmesinden sonra diğer işlemlere geçiniz. Aynı kalemi kullanarak dudak çevrenizi belirginleştirin. Kalem çok koyu olmadığı sürece hem göz hem de dudak çevresine uygulanabilir.
  • Gözün üstüne sürülen kalemi parmaklarınızın ucu ile dağıtın. Böylelikle hafif bir buğulu görüntü elde edeceksiniz. Daha sonra beyaz bir kalem ile göz pınarlarınızı boyayın ve parmaklarınız ile hafifçe dağıtın. Dudağınıza çektiğiniz kalem üzerine beyaz kalem çekerek rengini açın.
  • Gölgelendirme İşlemi: Burun kanatlarını, burnun her iki tarafını ve elmacık kemiklerini daha belirginleştirmek için elmacık kemiklerinin alt kısmını orta renkli kahverengi kalem ile gölgelendirin. Yumuşak bir çizgi elde etmek için allık fırçası ile hepsini dağıtın. Bu son işlem ile yüz hatlarınız keskin ve belirgin duruma gelir. Elmacık kemiklerinin daha ortaya çıkması için şeftali rengi tonlarını kullanabilirsiniz.
  • Dudaklar: Dudaklarda üzgün bir ifade yaratmak için dudağın uçların koyu kahverengi kalem ile aşağıya doğru bir hat çekiniz. Bu hatlar çok uzun olmamalı. Bu hatlar sayesinde yüzünüz daha aşağı çekilerek sizi olduğunuzdan daha büyük gösterecek.
  • Dudak içini doldurmak için kullanacağınız rujun rengi açık ve teninize uygun renkte olmalıdır.
  • Kirpikler: Çok koyu ve defalarca sürülmemek şartıyla kirpiklerinize rimel sürebilirsiniz.

Hürrem Sultan makyajı yapmak için uyulması gereken kuralları uygularsanız makyaj sizde oldukça güzel duracaktır.

Açıklama: Hürrem Sultan makyajı yapım aşamaları nelerdir ve nasıl uygulanması ile ilgili bilgiler.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ