Web sitemize hoşgeldiniz.

Her Yerde Sigara İçebilmenizi Kolaylaştıran Tütün Keseleri

27 Aralık 2017

Tütün kesesi modelleri sayesinde tütününüzü kurumaktan korur ve aksine daha nemli şekilde de tutabilirsiniz. Buna ek olarak dışarıdan tütüne bir toz gelmesini de engeller.

Tütün yapısı gereği çok kuruyan bir maddedir. Bu nedenle tütünün korunması ve nemli olarak tutulması için özel çantalara ihtiyaç vardır. Tütün çantaları sayesinde tütünlerinizi güneş ışığından da korur ve bu sayede tütüne en ufak bir zarar gelmesine izin vermezsiniz.

Aynı zamanda nereye giderseniz gidin tütün çantanızı da yanınızda taşıyabilir ve bu sayede istediğiniz zaman tütün sarabilirsiniz. Elde taşınabilecek boyutlarda üretilmesi de tütün çantası sahipleri için önemli bir avantajdır.

Tütün Keselerinin Avantajları Nelerdir?

Eğer hazır paket sigara içmek yerine tütün sarmayı tercih ediyorsanız tütünlerinizi iyi bir şekilde muhafaza etmeniz gerekiyor. Tütün yapısı nedeniyle hemen kurumaya meyilli bir maddedir. Bu nedenle tütünü nemli şekilde tutmanız gerekiyor.

Tütün çantaları ile bu kurumayı tütünlerinizi nemlendirerek önleyebilirsiniz. Aynı zamanda dışarıdaki güneş ışığı ve havadaki toz da tütünün yapısını bozar. Ancak tütün çantası bunu da engeller. Bu sayede aradan aylar geçse de ilk günkü kalitede tütün tadını alırsınız.

Tütün Kesesi Nasıl Üretiliyor?

Tütün kesesinin üretimi zorlu bir iştir. Tamamen el üretimi ile gerçekleştirilen tütün çantaları için birinci sınıf deri ya da suni malzeme tercih edilir. Alınan deri ve suni malzemeler tütün keselerinin boyutlarında kesilir. Ardından da kesilen tüm yüzler birbirlerine el dikişi ile ya da makine dikişi ile sık sık dikilir. Bu sayede tütünün dışarıdan hava alması engellenir.

Dikiş sonrasında ise yapılması gereken son aşama çantanın fermuarlı bölümünün yapılmasıdır. Fermuarı takıldıktan sonra da tütün kesesinin üretimi gerçekleşmiş oluyor.

Tütün Kesesi Modelleri Çok Çeşitli Midir?

Tütün çantalarının kullanımı çok fazla olduğu için bu üründe çeşitte de çok fazladır. Tütün keseleri farklı renk seçenekleri ve görsel tasarım çeşitleriyle sizleri büyüler. Her insan zevkine uygun bir modelde tütün çantası bulabilir. Ayrıca son dönemlerde deri üzerindeki resim baskılı olan modeller de çok tutuluyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ