Web sitemize hoşgeldiniz.

Göz Makyajının Püf Noktaları

27 Haziran 2018

Makyaj yapmak kadınların olmazsa olmaz tutkusudur. Kadınlar makyaj yapmayı her yüzyılda çok sevmiştir. Makyaj yapmak oldukça önemlidir fakat makyajın bel kemiği göz makyajıdır. Göz makyajı makyajı en çok meydana çıkaran unsursur. Makyaj yapıldığını en çok göz makyajı ile gösterebiliriz. Göz makyajının püf noktaları oldukça fazladır. Göz makyajı yaparken küçük gözleri büyük göstermek mümkünken, çok büyük gözler içinde ayarında bir makyaj yapabilmek mümkündür. Göz makyajı için özel becerilere sahip olmak gerekmez. Öğrenerek de gayet hoş göz makyajı yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan kaliteli malzemelerdir. Bu malzemeler ile birlikte makyaj fırçası kullanımı oldukça önemlidir. İyi olmayan bir makyaj fırçası ile ne kadar iyi makyaj yaparsanız yapın, kalitesiz bir fırça makyajında kalitesini bozacaktır.

Göz Makyajı Yaparken Dikkat Edilecekler

  • Göz makyajının püf noktaları başında iyi temizlenmiş ve daha sonra iyi kapatılmış bir cilt gerekmektedir. İyi kapatılmamış bir cilt üzerinde yapılan göz makyajı kendini göstermek için oldukça yetersiz kalacaktır.
  • Bir başka püf noktası ise göz altının ve göz kapağının iyi aydınlatılmış olması gerekir. Tam olarak aydınlatılmayan bir göz altı göz makyajını söndürmek için yeterli olabilmektedir.
  • Göz makyajı yaparken kesinlikle göz kapağının üzerine aydınlatıcı sürülmelidir. Böylelikle göz kapağında renk eşitlenmiş olacaktır.
  • Göz makyajının püf noktaları sırasınca, sıradaki tabi ki iyi bir göz kalemidir. Göz kalemi oldukça önemlidir. Genellikle koyu renk tercih edilen göz kalemi kesinlikle yumuşak ve göze zara vermeyecek nitelikte olmalıdır.
  • Göz makyajı yaparken eye liner çekmek oldukça önemlidir. Gözün düşük olması ile kesinlikle kuyruğu yukarı da bir eye liner çizgisi çekilmelidir. Kalın eye liner çekmek göz kapağını daha dar gösterecektir bu nedenle hafif inçe bir şerit tercih edilebilir.
  • Göz farı, göz makyajının altın kuralıdır. Farlar önceki yıllarda genellikle parlak ve şatafatlıydı. Fakat günümüzde far çeşitleri parlak olmaktan uzaktır. Daha mat renkler sizi oldukça güzel gösterecektir.
  • Göz makyajının tamamlayıcısı rimeldir. Rimel özenle sürülmeli asla bulaştırılmamalıdır. Kirpiklere uygun bir rimel fırçası tercih edilmelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ