Web sitemize hoşgeldiniz.

Google Web Master Nedir

İnternet teknolojisinin gelişmesi ile beraber daha fazla insan interneti kullanmaya başlamıştır. Birçok firma ve şahıs internet üzerinden satın aldıkları web siteleri ile faaliyet göstermeye başlamıştır. Bu web sitelerinin bir kısmı şahıslar tarafından yayınlanmakta ve bu anlamda internet kullanıcılarının beğenisine sunulmaktadır. Web sitelerinin daha fazla ziyaretçi çekebilmesi için birçok uygulamayı yerine getirmiş olması gerekmektedir. Sürekli web sitesinin güncellenmesi ve bu bağlamda gerekli incelemelerin yapılarak, ne gibi sorunların ortaya çıktığını görmek için google tarafından web master uygulaması piyasaya sürülmüştür.

Google Web Master uygulaması, sahip olunan bir web sitesinin ne tür aksaklıkları olduğunu, o siteye dair tüm istatistikleri ve o web sitesinin yapılandırılmasına dair yapılacak tüm işlemleri ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunan bir yazılım olarak dikkat çekmektedir. Bu uygulamaya internet üzerinden ve herhangi bir şekilde para ödemeden ulaşmak mümkündür. Oturum açılarak, size ait olan web sitesi üzerinde, bu uygulama sayesinden değişiklik yapılabilmektedir. Türkçe dil desteği ile de hizmet veren bu uygulama sayesinde size ait olan web sitesinin google tarafından uygun görülen derecesini öğrenebilirsiniz. PageRank adı verilen bu derecelendirme sistemi, web sitesinin google açısından taşıdığı değeri ifade etmektedir. Bu uygulama ile web sitesi google botları tarafından indekslenmekte ve bir gün içerisinde indekslenen sayfa sayısı bir liste halinde kullanıcıya sunulmaktadır. Web sitesi üzerinden yapılan trafik de, transfer edilen bilgi miktarı da gene google web master aracılığı ile kullanıcıya bildirilmektedir. Site haritasını web sitesinin içerisine ekleme ve yeni eklenen bu haritalardan indekslenen internet linki rakamı da, google web master sayesinde listelenmektedir. Web sitesi içerisinde kullanılan anahtar kelime sayısı ve en çok hangi anahtar kelimelerin kullanıldığı da bu uygulamanın sağladığı bir diğer dezavantajdır.

Google web master uygulaması ile web sitesi sahipleri, kendilerine ait internet sitelerine ait her türlü istatistiği çok kolay bir şekilde görebilmektedirler. Bu yazılım sayesinde web sitesi içerisindeki trafik analiz edilmekte ve düşülen hatalar anlaşılabilmektedir. Böylelikle web sitesinin geliştirilmesi ve daha fazla internet kullanıcısını bu web sitesine yönlendirmek için bir fırsat ortaya çıkmaktadır.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ