Web sitemize hoşgeldiniz.

GBT Numara Sorgulama

30 Ağustos 2018

GBT numara sorgulama işlemi artık e- devlet sistemi üzerinden de yapılabilmektedir. Yavaş yavaş e -devlet kapısı üzerinden ihtiyacımız olan her uygulamaya erişebilir hale geliyoruz. Bunlardan biri diğeri de numara sorgulama işleminin e- devlet üzerinden yapılabiliyor olmasıdır. GBT numara sorgulama işlemi e -devletten olduğu gibi birçok numara sorgulama uygulaması üzerinden de yapılabilmektedir. IOS ve Android uyumlu birçok uygulama günümüzde sıkça kullanılmaktadır. GBT numara sorgulama, numara silme, numara engelleme gibi birçok işlemi bu uygulamalar ile yapabilirsiniz.

E- Devlet Kapısından GBT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Genel Bilgi Toplama Sistemi olan GBT, tüm bilgilerin toplandığı bir veri sistemidir. Sanal belge adı ile de bilinmektedir. Herhangi bir suç işlemiş iseniz ve kayıt altına alınmış ise bu Genel Bilgi Toplama Sistemine aktarılır ve orada korunur. GBT’de bulunan her bilgi gizlidir ve korunmak zorundadır. GBT sorgulama işlemini e- devlet üzerinden yapabilirsiniz. E- devlet GBT işlemleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Öncelik olarak e -devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapabilmek için e- devlet şifresini PTT üzerinden almış ve hesabınızı aktifleştirmiş olmanız gerekmektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte sisteme giriş yaptıktan sonra adli sicil kaydı sorgusu yapmanız gerekiyor.
  • Adli sicil kaydı sorgusu yaptığınız zaman gerekli bilgiler ille karşılaşacaksınız. Eğer işlediğiniz bir suç var ise o görünecektir. Fakat bir suça karışmamış ya da suç işlememiş iseniz adli sicil kaydınız da temiz ibaresi yer alacaktır.

GBT Numara Sorgulama Uygulaması Nasıl Kullanılır?

GBT numara sorgulama ios uygulamasıdır. Gelen numaraların kime ait olduğunu öğrenmenizi sağlayan bir uygulamadır. iPad ve iPhonelar ile uyumlu bir uygulamadır. Ücretsiz bir şekilde indirerek numara sorgusu yapabileceksiniz. Bu uygulama ile gelen cevapsız çağrı ve isimsiz mesajların kime ait olduğunu kısa ve hızlı bir şekilde öğrenebileceksiniz. İlk 10 sorgulama ücretsiz olarak yapılmaktadır. 10. Sorgulama işleminden sonra ise ücretsiz kredi hakkınız bitmiş olacak fakat her gün 1 numara sorgulama işlemi yapabileceksiniz. Eğer uygulamayı satın almak ister iseniz sınırsız bir şekilde GBT numara sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ