Web sitemize hoşgeldiniz.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi Nerede ?

4 Ağustos 2018

Eskişehir içerisinde gezilecek mekanlar arasında en gözde olanlarından birisi de Eskişehir’de yeni kurulmuş olan Hayvanat Bahçesidir. Hayvanat Bahçesi, sahip olduğu birbirinden farklı egzotik güzelliklerle ve hayvanlarla birlikte sizlere adeta büyük bir cennetin kapısını aralar. Eskişehir’e gelen herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden bir tanesi olan bu hayvanat bahçesi, Özellikle de su altı dünyası ile sizlere hiç bilmediğiniz balıkları ve deniz canlılarını ayağınıza kadar gelmesini sağlıyor. Ancak buraya ulaşmak isteyen çoğu kişi; Eskişehir hayvanat bahçesi nerede araması yapmaktadır.

Eskişehir hayvanat bahçesine nasıl gidilir ?

Eskişehir’in en güzel yerlerinden bir tanesi olan ve yalnız eskişehirlerin değil aynı zaman eskişehir dışından gelen kişilerin de en çok ziyaret ettiği yerlerden bir tanesi olarak bilinen Sazova Parkı üzerinde, Eskişehir hayvanat bahçesi kuruludur. Dilerseniz yeni Eskişehir Stadyumu tarafında bulunan oldukça güvenli otoparka ücreti gün boyunca 3.5 TL olacak şekilde aracınızı park edebilirsiniz. Üstelik aracınızı park etmenizden hemen sonra, yalnızca 15 dakika kadar yürümeniz ile bu hayvanat bahçesine ulaşabilirsiniz.

Eskişehir hayvanat bahçesine toplu taşıma ile gitmek isteyenler ne yapmalı ?

Eskişehir’in bu güzide yerlerinden bir tanesi olan Hayvanat Bahçesi’ne toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız, Odunpazarı’ndan hareket eden 11 ve 17 numaralı belediye otobüsleri ile şehrin tam merkezinde bulunan eski stadyumun arkasından Kalkan 16 ve 38 numaralı minibüsleri de isterseniz rahatlıkla kullanma imkanınız vardır. Bu hayvanat bahçesinin içinde bulunduğu Sazova Parkı, yalnızca hayvanat bahçesine değil aynı zamanda Türk dünyası merkezi ve korsan gemisi, masal şatosu, bilim deney merkezi ve sabancı uzayevi gibi birçok güzide yapıya da ev sahipliği yapıyor.

Hayvanat bahçesine ulaşım sorunu var mı ?

Eskişehir hayvanat bahçesi nerede ? sorusu Eskişehir’e giden herkesin aklına gelir. Ulaşım bakımından Türkiye’nin en şanslı şehirlerinden bir tanesi olarak sayılabilecek Eskişehir, aynı zamanda Sazova ulaşımıyla da bu şansını gözler önüne seriyor. Eskişehir’de gideceğiniz yer her neresi olursa olsun, çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilir ve böylece kısa zamanda tüm şehri turlama imkanınız ortaya çıkar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ