Web sitemize hoşgeldiniz.

Erkek Kazak Örgü Modelleri, El Örgüsü Erkek Kazak Modelleri

Erkek kazak modelleri ile dışarıda satılanlardan çok daha kaliteli ve uygun fiyatlı bir kıyafet modelini kısa bir süre içerisinde tamamlayabilirsiniz. Kaliteli ve hoş renk seçimleri ile elde edeceğiniz model ve motifler net olarak ortaya çıkacaktır. İnce iplerle kazakların modellerini çok daha hoş ve net bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Kolay erkek kazak örgü modelleri aracılığı ile işlem gerçekleştirirken ahşap şişleri kullanırsanız elde edeceğiniz örgü keyfi çok daha yüksek olacaktır.

Kazak Modelleri Adım Adım Nasıl Oluşturulur?

Erkek kazak örgü modelleri şu adımların takip edilmesi ile kusursuz bir şekilde ortaya çıkarılacaktır.

  • Modelin lastik kısmını 4 numara şişle örmelisiniz. 5 numara şiş ile de lastik ksımının örülmesi gerekir.
  • Lastik kısmının başlangıcı için 90 ilmek hazırlanmalıdır. Bir ters bir düz lastik yaparak modeli ortaya çıkarabilirsiniz. 14 sıra örülmelidir.
  • Örneğin en büyük özelliği 4 düz 6 ters örgü yapılmalıdır.
  • Yapılan 4 adet düz ilmek her seferinde kaydırılmalıdır. Bu şekilde yalancı burgu adı verilen model ortaya çıkacaktır.
  • Kesme işlemlerinin 4-3 şeklinde yapılması gerekir. Birden kesme yapıldığı zaman elde edilen sonuç muntazam olmayacaktır.
  • Sırt, ön parça ve kollar hazırlandıktan sonra tığ ile gerekli olan birleştirmeler de yapılmalıdır.

Erkek kazak örgü modelleri bu adımların tamamlanması ile harika şekilde ortaya çıkarılacaktır. Kullandığınız ip ve şiş ne kadar ince olursa elde edeceğiniz model de o denli donanımlı olacaktır.

Süsleme Nasıl Yapılmalıdır?

Erkek kazak örgü modelleri dahilinde de farklı süslemeler uygulanabilmektedir. Özellikle farklı ve iddialı düğmelerin kullanılması daha mantıklı olacaktır. Düğme modellerinin yapısına bakıldığı zaman harika bir çeşitliliğin söz konusu olduğu görülür. Hem ahşap modellerden hem de cam düğme modellerinden yararlanarak kazağınızda süslemeler yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir ilik açmanız da gerekmeyecektir. Düğme kullanımı sadece süsleme için yapılacaktır.

Birleştirme Nasıl Tamamlanır?

Elişi erkek kazak modelleri kapsamında elde edilecek olan modelin daha donanımlı olabilmesi için muhakkak bitiş noktalarını kusursuz tamamlamalısınız. Bitiş noktalarının kusursuz olması dışarıda satılanlar kadar hatta çok daha donanımlı ürünler oluşturmanızı sağlayacaktır. Siz de kısa bir sürre içerisinde bitiş noktaların kademeli şekilde yaparak elde edilecek modeli kusursuz hale getirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ