Web sitemize hoşgeldiniz.

Elde Taşınabilecek Zarif Tütün Kesesi Modelleri

13 Aralık 2017

Tütün keseleri sayesinde dışarıdan satın aldığınız tütünü normalden daha uzun süre aynı kalitesinde kalacak şekilde saklayabilirsiniz. Tütün yapısı gereği çabucak kuruyacak bir maddedir. Ancak tütün çantasının içindeki deri yapı tütünün daha nemli kalmasını ve bu sayede kurumamasını sağlıyor. Bunlara ek olarak dışarıdan gelebilecek güneş ışıkları ve toz parçacıklarına karşı da tütünleri korur. Bu sayede tütün ilk gün alındığı kalitesinde çok uzunca bir süre kalır. Tütünle sardığınız sigaradan da ilk günkü tadı ilk günkü zevki alırsınız.

Tütün Keseleri Nasıl Yapılıyor?

Tütün çantalarının yapımı sırasında birinci sınıf el işçiliği kullanılıyor. Türün kese modeli için belirlenmiş olan deri ya da suni malzeme kesenin modeline göre uygun boyutlarda kesiliyor. Ardından da kesenin model yapısına göre kesilen parçalar birleştiriliyor. Bu sırada dikiş işleminde sık ve sağlam dikişler atılması gerekiyor. Çünkü böylelikle tütün çantası kolay kolay yıpranmamış olur.

Dikiş aşamasından sonra da kesenin ağız kısmı için fermuar ya da düğme ekleniyor. Toplamda bir tütün kese çeşidinin üretimi 5 – 6 saat kadar uğraştırıcı şekilde sürüyor.

Tütün Keselerinin Verdiği Avantajlar Nelerdir?

Tütün kese çeşitlerini kullanmanız durumunda tütüncüden aldığınız tütünleri ilk kalitesinde uzun süre tutabilirsiniz. Hem normal bir poşet ya da metal kutuya göre tütünleri kurutmaz ve nemli bir şekilde saklar. Aynı zamanda kalın bir deri tabakası olduğundan dolayı da tütüne güneş ışınlarının ya da havadaki tozun temas etmesini engeller. Bu sayede tütün kalitesinde en ufak bir değişim dahi olmaz. Kısacası ne zaman isterseniz aynı kalitesinde tütün sarıp içebilirsiniz.

Tütün Keselerinin Model Seçenekleri Çok Mu?

Tütün kesesi modelleri bakımından oldukça çok seçeneğe sahiptir. Örneğin düz tek renkli kese çeşitleri olduğu gibi birden fazla rengin kullanıldığı daha farklı tasarımlı keseler de vardır. Aynı zamanda deri tabaka üzerinde logo ya da resim baskılı olan modelleri de bulunuyor. Kısacası her insanın sevdiği renk ve baskı modelinde bir çok tütün çantası bulunuyor. Herkes kendi zevkine uygun keseyi rahatlıkla bulabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ