Web sitemize hoşgeldiniz.

Elde Taşınabilecek Modern Tasarımlı Tütün Kesesi Çeşitleri

14 Aralık 2017

Tütün keseleri son zamanlarda bir çok kişi tarafından kullanılmaya başlanmaktadır. Ülkemizde de sigaraya sürekli olarak zam yapılması özellikle de gençlerin tütüne geçiş yapmasına neden olmuştur. Ancak tütün öyle bir maddedir ki iyi bir şekilde muhafaza edilmek ister.

Dışarıdan toza ya da güneş ışığına maruz kalan tütün hemen bozulur. Aynı şekilde nemli bir ortamda tutulmazsa bu sefer de kurur. Bu gibi durumlarda tütünü sardığınız zaman size vereceği tattan da anlarsınız. Bu nedenle tütünü korumak ve saklayabilmek için özel bir keseye ihtiyacınız vardır. Bu nedenle kendi zevkinize en uygun modellerde üretilen tütün çantalarından satın alabilirsiniz.

Tütün Keseleri Modelleri Çok Çeşitli Mi?

Tütün çantalarının çok sıklıkla tercih ediliyor olması nedeniyle bu alanda üretim yapan firmalar model çeşitliliğine de önem verirler. Örneğin bir tütün çantası satın alacağınız zaman binlerce farklı renk tonunda olan model görebilirsiniz. Buna ek olarak farklı geometrik şekil tasarımlarındaki modeller de bulunuyor.

Ayrıca bazı insanlar düz sade renkli deri tütün çantalarını severken bazıları ise deri üzerine resim ya da amblem baskılı olan modelleri daha çok sevmektedir. Üretici firmalar bu alanda bir çok farklı model üretmektedir.

Tütün Keseleri Nasıl Yapılıyor?

Tütün keselerinin üretimi tamamen el işçiliğine dayanıyor. Bu sayede birinci sınıf bir işçilikle sürekli kontrollerden geçerek üretiliyor.

Öncelikle deri ya da suni bir malzeme seçiliyor. Ardından bu deri kesilmeye başlıyor. Tütün kesesi boyutuna getirildiği zaman kalemle daha önceden belirlenen yerlerden dikilmeye başlanıyor. Buradaki dikim işleminde makineler de kullanıldığı oluyor. Sık sık ve kolay açılmayacak şekilde dikiş yapılıyor. Son olarak da fermuarlı bölüm ekleniyor ve tütün çantasının üretimi gerçekleşmiş oluyor.

Tütün Keselerinin Görevi Nedir?

Tütün yapısı gereği kurumaya ve bozulmaya müsait olan bir maddedir. Ancak tütün çantası tütünü sürekli nemli olarak tutar ve bu sayede kurumasını da önler. Buna ek olarak tütüne dışarıdan güneş ışığının ya da toz partiküllerinin gelmesini de engeller. Kısacası tütünü güvenli şekilde muhafaza eder.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ