Web sitemize hoşgeldiniz.

Deri Üzerine Resim Baskısı Olan Tütün Keseleri

15 Aralık 2017

Tütünlerinizi uzun süreler boyunca aynı kalitesinde koruyabilmeniz için tütün kesesi modellerine ihtiyacınız vardır. Tütün kullanan insanlar tütünlerin ne kadar kırılgan olduklarını bilirler. Yanlış şekilde saklanan tütünler kurur ve bu da kalitesinin düşmesine sebep olur. Bu nedenden dolayı da tütünü sardığınızda size ilk verdiği hazzı veremez. İşte bu yüzden tütün çantaları kullanılıyor.

Farklı renk seçeneklerinde ve deri üzerine baskı resimli olan keseler son yıllarda epeyce popülerleşmeye başlamıştır. Tütün kullanmakta olan insanlar tütünlerini poşetlerde ya da metal kaplarda koruyamadıklarını fark edince tütün çantalarına başvurdular. Üstelik elde taşınabilecek boyutta olan keseler sayesinde tütününüzü nereye giderseniz gidin kendinizle götürmüş olursunuz.

Tütün Kesesi Nasıl İmal Ediliyor?

Tütün kese üretimi sanılanın aksine daha zor bir işlemdir. Çünkü içine konulduğu zaman tütünü dış etkilerden koruyacak bir yapıda olması gerekir.

Öncelikle belirlenen deri ya da suni malzemelerden kese boyutlarına göre kesim işlemi yapılır. Ardından da kesenin yapısına ve şekline göre kalemle deri parçalarının üzerinde işaretler yapılır. Sonra bu işaretlere göre deri parçaları birbirleri üzerine dikilmeye başlanır. Bu işlemde sık ve sağlam dikişler önemlidir. Çünkü tütünün tozunun dökülmesini istemeyiz.

Son aşamada ise tütün çantasının ağız kısmı için fermuar ya da düğme eklentisi takılır ve ürün imal edilmiş olur.

Tütün Kesesinin Faydaları Nelerdir?

Tütün keseleri sayesinde insanlar tütünlerini normalden daha uzun süre güvenli şekilde koruyabilirler. Tütünün kurumasını önleyen bu keseler onun nemli kalmasını sağlar. Aynı zamanda fazladan olan güneş ışığına maruz kalmasını ya da arasında toz kaçmasını da engeller. Bu sayede tütünün yapısında en ufak bir değişme olmaz ve tütün kalitesinde bir düşüklük olmaz. Böylelikle aradan ne kadar zaman geçerse geçsin tütünlerinizi ilk günkü kalitesinde sararak içebilirsiniz.

Tütün Keseleri Nerelerde Satılıyor?

Sigaraya sürekli zam gelmesi özellikle de gençlerin tütüne başlamasına sebep oldu. Tütünlerin saklanması için de gerekli olan keseler nerede satılıyor merak edilmeye başlandı.

Tütün kese modellerini tütün aksesuarlarının satışının yapıldığı dükkanlarda ya da internet üzerinden bu ürünleri satan e ticaret sitelerinde bulabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ