Web sitemize hoşgeldiniz.

Cilt Sorunlarına Sebep Besinler ile Tedavi Yöntemlerini Öğrenin

16 Eylül 2018

Herkes cildinin sorunsuz ve çok iyi gözükmesini ister. Ancak tüketilen bazı besinler, ciltte birçok farklı problemin ortaya çıkmasına neden olur. Cilt Problemlerine Neden Olan Besinler Ve Tedavi Yöntemleri bu noktada çok büyük bir önem arz eder. Sorunun kaynağının bilinmesi, tedaviyi etkili kılmaktadır.

Cilt Sorunlarını Ortaya Çıkaran Besinler Hangileridir?

Cilt problemlerini çok büyük bir kısmında gün içinde tercih edilen besinlerin rolü olduğunu görmekteyiz. Bu durumlara dair şunları söylemek mümkündür;

  • Çıtır adı verilen ekmek ve kalorisi çok düşük olan krakerler, ciltte yaşlanma gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Çünkü kalorinin fazla olmamasından dolayı, ciltte kırışıklıklar artar. Böyle bir sorun oluştuğu zaman yapılacak şey, daha gerçekçi olarak tabir edilen ekmeklere ve krakerlere yönelmektir.
  • Kullanılan şeker ve her türlü tatlandırıcı, cilde düşman olan besinlerin başında gelir. Bu tip besinlerin en olumsuz sonucu ise genellikle cilt üzerindeki kırışıklıklar ve alında oluşan çizgilerdir. Çözüm yolu ise basittir. Deniz yosununu tüketmek, problemi ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra hindi, somon ve maydanoz gibi ürünleri de tercih edebilirsiniz.
  • Süt ürünlerini çok fazla kullanmak, bilinenin aksine olumsuzlukların nedenlerindendir. Aşırı derecede süt ürünü tüketen kişilerin vücutlarında sivilce oranı artar. Buna ek olarak kızarıklı da görülür. Bunu ortadan kaldırmak isteyenler ise iyota yönelmek zorundadır. İçinde çok fazla iyot barındıran ürünler ile sorunu çözmek çok basittir. Ayrıca süt ürünleri tüketimi de mutlaka azaltılmalıdır.
  • Türk mutfağının en önemli ürünlerinden olan baharatlar, damarların çok daha belirgin olmasına neden olur. Bu durum göz kapakları için de geçerlidir. Çözüm ise baharatları bırakmak ve uyku düzenini daha iyi bir hale getirmektir. Ayrıca bir diyet programı söz konusu ise bunu da gözden geçirmek şarttır.

Beslenmeye Dikkat Edin

Cilt problemlerine neden olan besinler ve tedavi yöntemleri bu şekildedir. Yapılması gereken şey ise bu hususlara dikkat etmek ve sağlıklı bir cilt için tavsiye edilen ürünleri kullanmaktır. Cilde yararlı ürünler ile pırıl pırıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ