Web sitemize hoşgeldiniz.

Bayrampaşa Almanca Kursu

19 Haziran 2018

Dünya’da en çok konuşulan dil sıralamasında 11.sırada olan Almanca, her ne kadar konuşan kişi sayısı açısından ilk 10’ da olmasa da Dünya üzerinde öğrenilme talebi en yüksek 3 dilden biridir. Özellikle ülkemizde İngilizceden sonra en çok öğrenilmek istenen dil almancadır. Ülkemizde Almanca ile ilgili okullarda eğitim verilmekte ve seçmeli dil dersi olarak okutulmaktadır. Ayrıca yine ülkemizde gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavı’nda (YDS) İngilizceden sonra sınavına en çok öğrencinin katıldığı bir dildir.

Almancanın bizim ülkemizde bu denli önemli olmasının sebebi elbette ki Almanya’da yaşamakta olan Türk sayısı, Almanya’da mevcut olan iş fırsatları ve Alman yatırımcıların ucuz iş gücü sebebiyle yatırım ülkesi olarak Türkiye’yi tercih etmeleri. Tüm bu sebepler üniversiteden yeni mezun olmuş bir gencin İngilizceden sonra Almancayı tercih etmesi için son derece yeterli sebepler. Özellikle ülkemizde uluslararası ticaret yapan firmalar İngilizceden sonra Almanca bilen personelleri daha fazla tercih etmekte ve daha fazla kariyer fırsatı sunmaktadır.

Almanca öğrenmek ilk bakışta gramer açısından İngilizceye nazaran çok daha zor gelse de aslında kelime olarak aralarında sadece ek farkı bulunmaktadır (Welcome, Wilkommen vb.) tabii bir de telafuz ve aksan problemi var. Bu her dilde karşımıza çıkabilecek bir durum aslında. Bu durumu ancak bol tekrar, pratik ve dinleme yaparak kolay hale getirebiliriz. Bunu yapabilmek için elbette dil kursları en kolay çözümdür. Ancak dil kursu seçerken de hele ki Almanca gibi ilk bakışta zor gelen bir dil için öyle gelişi güzel seçmememiz gerekir. Metropol şehirlerde bulunan dil kurslarını araştırmalı ve mümkünse çok sık gelip gitmemiz gerekeceğinden evimize ya da işimize yakın bir mevkii de olması gerekmektedir. Örneğin Bayrampaşa ve civarında ikamet eden birisinin Bayrampaşa Almanca Kursu olarak internetten arama yapması ve o civarda bulunan kurslara bakması daha doğru olacaktır. Sırf maddi anlamda daha uygun, ama öğrenme süresini uzatacağı gibi gidip gelmesi zor olacak bir kursu seçip dil öğrenmeye çalışmak eziyet farksız olacaktır. Ayrıca Bayrampaşa demişken Bayrampaşa halk eğitim merkezinin Bayrampaşa Almanca Kursu adı altında açmış olduğu kursa da kayıt yaptırabilir ve burada Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylanmış materyal ve müfredat ile almanca öğrenebilirsin. Burda alınan sertifika Alman hükümetinin vatandaşlık için şart koştuğu Goethe sınavına da girmenizi sağlayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ